२०७८ असोज ६ गते बुधवार | September 22, 2021

गृहपृष्ठ जानिराखौँ, किमो थेरापीले किन ज्यान जाने सम्भावना रहन्छ?

जानिराखौँ, किमो थेरापीले किन ज्यान जाने सम्भावना रहन्छ?

५० वर्षीया गरिमालाई जब आफुलाई ब्लड क्यान्सर छ भन्ने थाहा भयो, पहिला त उनलाई पत्याउनै गाह्रो भयो । आफुलाई यति ठुलो रोग लागेको छ भन्ने कुरा विश्वास गर्न गाह्रो हुनु स्वभाविकै हो । तर, सबै टेस्ट पोजिटिभ आएपछि सही उपचारबाट निको हुन्छ भन्ने उनले सोचेकी थिइन् । उनको हिम्मत र साहस नै थियो, जसले उनलाई उपचारको लागि अगाडि बढ्न प्रेरित गरेको थियो । तर किमोथेरापीले उनको हौसलालाई यति कमजोर बनाइदियो, क्यान्सर भएको ६ महिनामा उनका नै मृत्यु भयो । किमोथेरापीको कारण उनी विस्तारै–विस्तारै कमजोर हुँदै गएकी थिइन् । उनको शरीरको हरेक अंगहरु बिग्रदै गएको थियो र उनले जिन्दगीको लडाई नै हारिन् । २० प्रतिशत मात्र क्यान्सर सेल्स हुँदा पनि जिन्दगी हार्नुको कारण के हो भन्ने कुरा बुझ्न आवश्यक छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

सम्बन्धित शीर्षकहरु